HAKA PLAST

HAKA Plast on tootmisettevõte, mis asub Lääne–Virumaal Kadrinas. Firma toodab erineva otstarbega polüetüleen torusid. Firma asutajad on kogemustega inimesed, kes omal ajal alustasid esimestena Eestis plasttoru tootmisega. HAKA Plastis saadi esimene toodang 2003 aasta oktoobris, kui alustati tööd ühe tootmisliiniga.
Aasta-aastalt on firma kasvanud ja arenenud. 2006. aastal pälviti Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse poolt välja antav „Aasta areneja“ tiitel. Olulise panuse firma eduloosse on andnud inimesed, kes siin töötavad. Üle poole meeskonnast omab rohkem kui 10 aastast kogemust toru tootmise alal. Hetkel töötab inimesi ettevõttes kolmekümne ringis.
HAKA Plastil on tänaseks kuus tootmisliini, millel on võimalik toota torusid alates ø20mm kuni ø630mm. Tootmises kasutatakse Euroopas tunnustatud toorainetarnijate toorainet. HAKA Plasti survetorud on sertifitseeritud erinevate maade sertifitseerimisasutuste poolt.
HAKA Plasti tootevalik hõlmab polüetüleensurvetorusid nii vee kui ka kanalisatsiooni tarbeks, maaküttetorusid, pontoone ujuvsildadele ning kaevutorusid. Samuti on võimalik tellida eriotstarbelisi polüetüleentorusid, mida toodetakse vastavalt kliendi soovidele.
Oma toodangut müüb HAKA Plast Balti- ja Põhjamaade turgudele. HAKA Plasti tooted on nendes riikides praeguseks juba tuntud ja tunnustatud ning kliendibaas aina laieneb.
HAKA Plast on Eesti Kaubandus-Tööstuskoja (EKTK) liige ja Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu (EETL) liige.